Korálkování

Korálkování je tvorba dekorací a šperků, např. prstenů, náramků, náušnic, náhrdelníků apod. Podle vybraného materiálu můžeme vytvořit ozdoby pro všední den i pro svátek. Můžeme si tak opatřit celé sady unikátních šperků třeba na svatbu, promoci nebo životní jubilea.

Ketlování

Ketlování je jednou z technik korálkování. Korálky či jiné komponenty se s pomocí speciálních
ketlovacích kleští (ketlovací, ploché a štípací) zavěšují na ketlovací nýtky nebo očkové (ketlovací)
jehly.  Ketlování se využívá i v dalších technikách, a to hlavně při výrobě náušnic, zapínání a práci s
komponenty.

Šití s korálky

Existuje snad nespočetně mnoho způsobů, jak můžeme k sobě korálky sešívat. Jednotlivé stehy se liší svými vlastnostmi, vzhledem, způsobem použití i pracností. K těm základním, kromě mnoha dalších patří například:

Peyote steh:
je efektní, jednoduchý a velmi oblíbený steh pocházející od severoamerických indiánů. S oblibou se používá zejména při výrobě plochých šitých náramků, ale je využíván v nespočetně dalších technikách, od obšívání kuliček a kabošonů, přes všemožné dutinky a spirálky, geometrické tvary, jedná se prakticky o nejuniverzálnější techniku vůbec.

Brick stitch:
neboli cihlový steh, je vizuálně velmi podobný peyote stehu, ale šije se zcela odlišným způsobem. Princip je ten, že se korálky kladou na sebe podobným stylem jako cihly a přišívají se k nitím z předchozí řady.

Herringbone / Ndebele Stitch:
Tento steh se od předchozích liší jak způsobem provedení, tak zemí původu. Pochází z Afriky (také se mu říká Ndebele stitch podle afrického kmene, který jej využívá) a patří mezi nejpopulárnější a nejvariabilnější korálkovací techniky. Velice rychle přibývá, příjemně se šije.

Háčkování s korálky

Háčkování je velmi zajímavý způsob, jak si vytvořit originální, neokoukané výrobky, vánoční ozdoby,
korálkové náhrdelníky, náramky, a mnohé další. I když může háčkování s korálky působit velmi
složitě, opak je pravdou. Stačí umět držet háček, uháčkovat řetízek, pevné oko nebo krátký sloupek a popustit uzdu fantazii.