Drátování

Kořeny této techniky sahají až do dávné minulosti…Původním účelem drátování byla oprava a zpevnění nádob, výroba různého nádobí, nářadí a pomůcek.Nyní zažívají drátěné výrobky „comeback“.Vyrábí se šperky, různé dekorativní předměty a ozdoby, obrazy, sochy a jiná umělecká díla, odrátovávají sekameny i nádoby.Za použití nenáročných pomůcek (kleště, kladívka, různé tyčky a pomůcky na tvarování) se používají různédruhy a tloušťky drátů dle požadovaného výrobku. Nejčastěji používáme černé žíhané, pozinkované,nerezové, postříbřené a dobře tvárné měděné dráty. V kombinaci s korálky, kamínky, sklíčky, keramikou, dřevem a jiným materiálem nám vznikají krásná designová díla.

Zjistit více

Korálkování

Korálkování je tvorba dekorací a šperků, např. šperků a dekorací. Podle vybraného materiálu můžeme vytvořit ozdoby pro všední den i pro svátek. Můžeme si tak opatřit celé sady unikátních šperků na svatbu, promoci, všední den a dekorací pro váš domov nebo pro vaše blízké.

Zjistit více

Paličkování

Paličkování je způsob spojování většího počtu nití vzájemným překřížením a stáčením. Paličkování se provádí jako ruční práce nebo na speciálních strojích, jeho účelem je zhotovení plošné průhledné textilie - krajky.

Zjistit více

Pedig

Pletení košíků z pedigu je krásná technika, která uspokojí vaši touhu po výrobě něčeho tradičního, užitečného a hezkého. Pedig je přírodní materiál, který je pro své vlastnosti velmi oblíbený zejména začátečníky.

Zjistit více

Drhání/ Macramé

Drhání neboli makramé je technika vázání nití a šňůrek, kterou se zhotovují prolamované plošné textilie.
Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže makramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. Obzvlášť ve druhé polovině 20. století se drhání rozšířilo jak v Evropě tak i v severní Americe jako hobby.

Zjistit více

Pletení

Pletení je metoda, při které se s přízí manipuluje, aby se vytvořila textilie nebo tkanina, často používaná v mnoha druzích oděvů. Pletením se vytvoří více smyček příze, které se nazývají stehy, v řadě nebo trubce. Pletenina se skládá z několika po sobě jdoucích řad zápletek smyček. Jak postupuje každý řádek, nově vytvořená smyčka se protáhne jednou nebo více smyčkami z předchozí řady, umístí se na získávací jehlu a smyčky z předchozí řady se poté stáhnou z druhé jehly.

Zjistit více

Plstění

Plstění je metoda, která využívá zajímavé vlastnosti surové vlny, která když je navlhčená při mechanickém namáhání (tření) a/nebo prudkých změnách teploty tzv. plstí. Vlákna se přitom pevně propletou a z velkého načechraného chomáčku se stane malá hutná placka.

Zjistit více

Patinování

Patinování je technika, která dodá výrobku jiný netradiční vzhled, dokáže sjednotit různé nábytkové kusy, případně zakrýt nedokonalosti povrchu, "zestařit" nový nábytek...

Zjistit více

Slané dorty

Slané dorty vyrábím z toustového chleba, prokládám pomazánkou, sýry, salámem, šunkou, vajíčkem...dle dohody.
Vyrábím slané kytice z klobás, sýrů, zeleniny...
Panáčci jsou ze salámu, klobás a různých doplňků dle přání a dohody.

Zjistit více